Proč právě netkaný textil?

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že netkaná textilie je vynálezem moderní doby, ve skutečnosti patří mezi oblíbené pomocníky už od starověku. Některé zdroje hovoří o archelologických nálezech z dob Sumerské říše. Vpichování plstí se využívalo i ve středověku a novověku, kdy sloužilo ke zkrášlování zejména církevních oděvů, pláten a suken. Na dlouhou dobu pak netkaná textilie zmizela a svou renesanci zažila až v moderní době díky objevu nových technologií. Do té doby lidé využívali zejména bavlnu a len - materiály, které známe především díky dobrým užitným vlastnostem a ekologické nezávadnosti. Jak se lidově říká - pokrok nezastavíš - a tak netkaná textilie postupně nahrazuje, díky své hygienické nezávadnosti, přírodní materiály. Jednorázové výrobky z netkaných textiliích různých druhů jasně vítězí na poli praktičnosti a výsledné čistoty, o kterou jde především.

Dnešmí trh obsahuje obrovské množství jednorázových materiálů, mezi kterémi je těžké si vybírat. Hledáme-li podobné vlastnosti, jako má bavlna, a máme-li vysoké hygienické nároky, pak bude nejvhodnější netkaná textilie vyrobená z viskózových vláken. Vlákna bývají propojena buď chemicky nebo mechanicky se směší polyesteru či polypropylenu. Málokdo tuší, že viskózová vlákna patří mezi přírodní produkty - v Evropě je získáváme z bukového dřeva, v Asii velmi dobře poslouží smrk či eukalyptus. Jednorázové utěrky z viskózového materiálu PERLAN/PERVIN ® jsou tolik oblíbené pro vysokou nasákavost. Materiál je příjemný na omak a nikterak nezatěžuje životní prostředí v momentě, kdy doslouží a je čas na jeho likvidaci. Multifunkční utěrky a další výrobky nejsou napuštěné chemií. K úklidu tak postačí čistá voda či čisticí protředek dle vlastní preference. Ten z utěrky po dokončení práce zase velmi pohodlně dostaneme teplou vodou. Výrobky PERLAN/PERVIN ® v sobě snoubí komfort jednorázových materiálů bez nutnosti prát a k tomu všestrannost použití klasických materiálů, jako je například bavlna. 

Při výběru jednorázových utěrek a dalších výrobků doporčujeme vsadit na přírodní materiály, mezi které patří například viskózová vlákna, a české výrobce, kterých je u nás naštěstí stále dostatek. PERLA, netkaný textil, český výrobce netkaných textilií je znám na tuzemském trhu již téměř 40 let.